menu

1a majsterkuje w Castoramie

Warsztaty Majsterkowo, jakie organizuje Castorama, mają wydobyć z najmłodszych pasję do majsterkowania, pobudzić wyobraźnię i rozwinąć zdolności manualne. Dzieci pod okiem specjalistów z Castoramy samodzielnie wykonują różne przedmioty przy użyciu prawdziwych narzędzi. Uczniowie klasy 1a wykonali skrzyneczki – chłopcy uznali, że będą to skrzynki na narzędzia, dziewczynki twierdziły, że można je przeznaczyć na biżuterię. Wbijanie gwoździ, dopasowywanie elementów nie było zadaniem prostym, dlatego końcowy efekt przyniósł każdemu wiele satysfakcji. Ogromne emocje wzbudziło ostatnie zadanie warsztatów. Pierwszoklasiści musieli na jednym pionowo wbitym gwoździu umieścić 16 innych gwoździ tej samej wielkości. Burza mózgów, mnóstwo pomysłów i koncepcji i … zadanie okazało się piekielnie trudne. Rozwiązał tę zagadkę dopiero tata Artura wzbudzając swoją sztuczką szczery podziw wszystkich uczestników.

Na koniec warsztatów każdy uczeń klasy 1a otrzymał pamiątkowy dyplom zdolnego majsterkowicza i ze swoją skrzyneczką wrócił do szkoły. Pierwszoklasiści ocenili, że była to wycieczka udana, praktyczna i pouczająca