Warsztaty edukacyjno-plastyczne

W dniu 26 maja 2017 r. uczniowie klasy 4a i 6c reprezentowali naszą szkołę i nasze miasto podczas twórczych i niezwykle kreatywnych warsztatach edukacyjno – plastycznych w Muzeum Ziemi Lubuskiej, prowadzonych przez znanego artystę plastyka z Wrocławia Tomasza Brodę.

,, Jak Tomasz Broda zainspirował najmłodszych” – tak brzmi artykuł, który ukazał się na stronie internetowej Muzeum Ziemi Lubuskiej.

cytujemy fragment tekstu: ,,…Po krótkim pokazie, uczniowie zainspirowani kilkoma wykonanymi na ich oczach formami, sami wzięli materiały do rąk i rozpoczął się wielki festiwal kreacji ograniczonej tylko wyobraźnią….Podczas zajęć powstało dużo zwierzoczłowiekoludów zaskakujących doborem koloru oraz różnorodnością użytego surowca……”.

Gratulujemy naszym uczniom pomysłowości, odwagi w doborze kształtów i kolorów oraz niezwykłej inwencji twórczej !!!

Po zakończeniu warsztatów i barwnej sesji zdjęciowej, uczniowie wysłuchali wykładu pana Tomasza Kowalskiego na temat twórczości słynnego malarza Jacka Malczewskiego, którego to obrazy podziwialiśmy w dwóch salach wystawowych muzeum. Uczniowie ponadto zwiedzili muzeum dawnych tortur, poznając historię naszego miasta. Pełni wrażeń, radośni     i zadowoleni z nowej  przygody ,,ze sztuką” wrócili do szkoły.

Fotorelacja:

Składamy serdeczne podziękowanie dla pracowników Muzeum Lubuskiego za zaproszenie naszych uczniów SP 15 na niezwykłe warsztaty edukacyjno-plastyczne. Dziękujemy również panu Tomaszowi Broda za wspaniały pokaz twórczości, niezwykłą  kreatywną inspirację oraz wyzwanie twórcze dla nowych poszukiwań artystycznych.

Wiesława Lechów i  Elżbieta Sołek.