menu

3d w Castoramie – Warsztaty Majsterkowo

W naszej szkole uczymy się nie tylko w szkolnych ławkach, ale również poprzez różne wydarzenia, wycieczki i wyjścia. 17.04.2018r. klasa 3d wybrała się na wycieczkę do Castoramy na „Warsztaty Majsterkowo”.

Celem warsztatów jest rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzanie ich wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych, a także zwiększanie wiedzy i świadomości ekologicznej.

Nasza grupa miała możliwość stworzenia własnych karmników dla ptaków. Każdy dostał materiały niezbędne go wykonania  ptasiego domku – deski, gwoździe różnej wielkości oraz niezbędne narzędzie jakim był młotek. Pod czujnym okiem fachowców z Castoramy każdy miał możliwość wykazania się.  Najlepiej poradził sobie Nikodem Chwirot (Brawo!!!) i to jego karmnik powstał jako pierwszy! W ślad za Nikosiem poszli kolejni uczniowie i już po chwili kolejne konstrukcje były gotowe.  Po zakończonej pracy uprzątnęliśmy stanowiska pracy i zmagaliśmy się z niełatwą zagadką, nikomu nie udało się jej rozwikłać. Rozwiązanie okazało się zaskakujące, wywołało wiele emocji. Na koniec każdy otrzymał pamiątkowy dyplom oraz możliwość zabrania karmnika do domu.  Dzięki warsztatom mogliśmy poznać miejsce pracy znajdujące się w naszym bliskim otoczeniu . Takie zajęcia bardzo nam się podobają!

 

M.Korzeniewska