Wizyta w Straży Pożarnej

20.10.17 r dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych prowadzonych w obiekcie  Państwowej Straży Pożarnej – Ognik.  Profesjonalnie poprowadzone  przez ogniomistrza Macieja Stolarka zajęcia, w odpowiednio wyposażonej i przygotowanej sali, pozwoliły dzieciom poznać różne źródła zagrożeń i sposoby właściwego postępowania. Dzieci, ubrane w stój strażaka, wcielały się w rolę osoby niosącej pomoc, np. w sytuacjach zagrożenia porażenia prądem elektrycznym, pożaru urządzeń domowych, czy ulatniania się dymu i ewakuacji. Zaprezentowana animacja pozwoliła poznać konsekwencje stawiania w nieodpowiednich miejscach w domu świec.

Dodatkową atrakcją, którą zapewnił młodszy ogniomistrz Sławomir Sobski było poznanie wyposażenia aut uczestniczących w akcjach ratunkowych straży pożarnej. Dowiedziały się również, jakimi cechami powinien charakteryzować się strażak i na czym polega jego praca.