Promocja zdrowia

PROMOCJA ZDROWIA

We wrześniu uczniowie klas I-III wzięli udział w miejskim konkursie plastycznym ph: „Recepty z zaleceniami dla Toli lub Tymka z przychodni o nazwie Właściwa opieka

Nagrodę otrzymali: Antonina Olszewska, Zuzanna Gryszkiewicz oraz Oliwier Przybyła.

W listopadzie uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym

pod hasłem „Zdrowym być – zdrowo żyć”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 11.

Pracę zespołową wykonały: Lena Karnafel, Julka Pałka oraz Klara Susłowicz oraz Wiktoria Kasjan i Gabrysia Czapracka.

22 listopada w SP 11 odbyło się uroczyste podsumowanie tego konkursu.

Praca zespołowa Leny Karnafel, Julki Pałki i Klary Susłowicz zajęła I miejsce!

GRATULUJEMY!!!

NOWA PIRAMIDA ZDROWEGO ŻYWIENIA

I AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ

Niedawno Instytut Żywności i Żywienia opublikował najnowszą wersję piramidy żywienia. Stało się to podczas mającego miejsce w Warszawie I Narodowego Kongresu Żywieniowego pod hasłem  „Żywność i żywienie w prewencji i leczeniu chorób – postępy 2016″.

Najnowsza piramida zawiera spore zmiany: odzwierciedlają one najnowsze ustalenia nauki w zakresie żywienia człowieka. Jakie zmiany zatem konkretnie nastąpiły w porównaniu z poprzednią piramidą?

Tego właśnie dowiedziały się dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej w ramach systematycznie prowadzonych zajęć z zakresu promocji zdrowia.

Laureaci szkolnego konkursu plastycznego

Dbam o zdrowie

I miejsce – Zosia Siewruk 3a

II miejsce – Alan Hejmanowski 2e

III miejsce – Lilianna Rydwelska 1a i Hania Tyrakowska 3d

wyróżnienia: Gracjan Filip 3a oraz Klara Susłowicz 3a

Bezpieczne wakacje namalowane kredą chodnikową

przez uczniów klas I-III…

Zachowaj Trzeźwy Umysł

W II semestrze uczniowie klas I-VI przystąpili do  udziału w kolejnej edycji ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Prace plastyczne pn. „Na skrzydłach przyjaźni” wykonało 84 uczniów naszej szkoły.