Bieg po krew

W czwartek, 12 kwietnia w Parku Tysiąclecia odbył się II Bieg po krew. Impreza zorganizowana przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego “Medyk” przy współpracy ze  Stowarzyszeniem „Zielona Góro Zacznij Biegać” i Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze miała na celu między innymi upowszechnianie sportu i rekreacji wśród dzieci i młodzieży, czy też promocję krwiodawstwa jako formy ratowania życia.  Nie mogło nas tam zabraknąć. 18 przedstawicieli klas 7b, 7c i 7d wraz z panią Hanką Kulczyk stawiło się na starcie. Miło zaskoczyła nas obecność pana Łyczka, który jak na wytrawnego biegacza przystało udzielił nam kilku praktycznych wskazówek. Przed biegiem mieliśmy możliwość zapoznać się z ofertą edukacyjną „Medyka”. Chłopcy spędzili czas w pracowni higieny jamy ustnej, gdzie Wojtek wykazał się praktyczną wiedzą na temat techniki mycia zębów. Ładniejsza część drużyny udała się do pracowni kosmetycznej, gdzie dowiedziałyśmy się co nieco na temat analizy kolorystycznej. Następnie  udaliśmy się na linię startu. Po krótkiej, ale intensywnej rozgrzewce byliśmy gotowi do biegu. Wszyscy zawodnicy bezpiecznie i z uśmiechem na ustach pokonali przewidziany w regulaminie dystans. Na mecie każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i piernikowy medal. To był udany start. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś uda nam się wystartować w jakimś biegu.

Uczniowie klas siódmych i pani Hanka