Zabawy i konkurencje sportowe na boisku szkolnym

11 kwietnia w ramach realizacji akcji Szkoła Promująca Zdrowie świetlica szkolna zorganizowała zabawy i konkurencje sportowe na boisku szkolnym. Uczniowie podzieleni na dwie drużyny rywalizowali ze sobą wykonując rozmaite zadania: „Sałatka Owocowa” oraz „Witaminowa bomba” (zabawy z chustą animacyjną), „Skok po zdrowie” – pokonywanie trasy na jednej nodze, „Sedno zdrowia” – rzuty woreczkiem do celu, „Prosty kręgosłup” – wyścigi z woreczkiem na głowie. Dodatkowymi konkurencjami były wyścigi parami, gdzie zawodnicy musieli współpracować oraz ze skakanką.

Zwieńczeniem zajęć było zadanie polegające na narysowaniu kredą przykładów zdrowej żywności.

Dowodem na to, że zabawa była wspaniała niech będą uśmiechy na twarzach zawodników oraz komentarz jednego z trzecioklasistów: „Trzeba to powtórzyć”.

mgr Edyta Koprowicz