Apel z okazji  11 listopada- Święta Niepodległości

W piątek, 10 listopada 2017 roku odbył się w szkole apel z okazji 99 rocznicy Święta Niepodległości.

Uroczystość przygotowali uczniowie z klas: VII c i II a. Formą apelu była lekcja historii, w której organizatorzy przedstawili drogi Polaków do niepodległości w czasie  123 letniej niewoli pod zaborami.

Dzięki zadawanym pytaniom przez uczniów z klasy II a, starsi koledzy i koleżanki wyjaśnili między innymi  znaczenie pojęcia konstytucja, nazwy polskich powstań narodowowyzwoleńczych.

Uroczystość ubarwiła dekoracja, multimedialna prezentacja i pieśni patriotyczne.

Doniosłym momentem apelu było odśpiewanie „ Roty” przez uczniów i nauczycieli.

Konkurs dla klas trzecich pod hasłem „Znam mój kraj”

Dnia 7XI br. w naszej szkole odbył się konkurs dla klas III pod hasłem „Znam swój kraj”. Reprezentanci klas odpowiadali na pytania dotyczące przyrody, geografii oraz historii naszego kraju.

Miejsce pierwsze otrzymali uczniowie z klasy 3c- Krzysiu Długosz i Wojtek Ryłko, drugie miejsce zajął uczeń z klasy 3d- Krzysiu Kościelniak, a trzecie reprezentantka klasy 3e- Zuzia Poźniak. Dyplomy oraz nagrody książkowe zostały wręczone na uroczystym apelu, poświęconym 99-tej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie gratulujemy.

Oto fotograficzne wspomnienia z apelu.

Organizatorzy dziękują między innymi za pomoc przy organizacji uroczystości Pani Wiesławie Wysockiej- Lechów, Pani Bożenie Szymańskiej i Panu Łukaszowi Iwaniec.

Edyta Grzybowska i Izabela Markowicz