menu

Ekspedycja Smaków

21.11.2017r. klasa 3d wybrała się do Tesco Extra w Zielonej Górze na lekcję w formie gry terenowej „Ekspedycja Smaków”  w ramach programu „Od uprawy do potrawy”.  Zajęcia zostały przygotowane przez metodyków Fundacji „Szkoła na Widelcu” – ekspertów w dziedzinie edukacji żywieniowej dzieci. Program „Szkoła na widelcu” również jest realizowany w naszej szkole.

W czasie wyprawy  głównym celem było to, aby uczniowie dowiedzieli się  jak zmienić swoje nawyki żywieniowe i tym samym lepiej zadbać o własne zdrowie.

W czasie Ekspedycji dzieci uczyły się zasad prawidłowego żywienia oraz dowiedziały się jak ważne jest codzienne nawadnianie organizmu.  Zdobyły wiedzę o pochodzeniu produktów i ich sezonowości (w przypadku warzyw i owoców), a co za tym idzie różnicowaniu diety w zależności od pór roku. Uczniowie mieli możliwość spróbowania jarmużu, selera naciowego, kiełków rzeżuchy, orzechów pinii, makadamia czy jagód goji – poznali nowe smaki. Dowiedzieli się jaką drogę muszą przebyć niektóre owoce by znaleźć się w naszych sklepach. Dzieci uczyły się prawidłowego czytania etykiet     i przekonały się, że produkty z pozoru identyczne mogą się bardzo różnić składem. Uczniowie biorący udział w wyprawie odczytywali także kod umieszczony na jajkach, dowiedzieli się co oznacza każda cyfra i na co należy zwracać uwagę przy wyborze jaj w sklepie. Na koniec Ekspedycji Smaków wszyscy wspólnie uzupełnili piramidę żywieniową elementami, które zdobywali w trakcie zajęć oraz przygotowali swoją wersję zdrowego śniadania – jogurt naturalny z owocami i bakaliami. Dodatkowo każdy uczeń otrzymał książeczkę edukacyjną.

Lekcja była bardzo ciekawa, wszystko odbywało się w formie różnych zadań, układanek zagadek czy kalamburów. Dzieci uczyły się w naturalnym środowisku związanym z jedzeniem. Sklep to miejsce, gdzie podejmuje się pierwsze decyzje dotyczące tego, co zjemy. Uczniowie musieli współpracować by móc przechodzić do kolejnych części gry. Klasa 3d zajęcia podsumowała jednym trafnym stwierdzeniem „W Tesco Extra było EXTRA”.