menu

Ferie zimowe

W Szkole Podstawowej Nr 15 przy ul. Lisiej piętnastka dzieci w ciekawy sposób mogła spędzić czas ferii. Uczniowie każdego dnia mieli zorganizowane wyjście do miejsc, gdzie mieli okazję spotkać się z ludźmi różnych zawodów.

Pierwszego dnia odwiedziliśmy Gazetę Lubuską. Pani Ilona Burkowska chętnie przybliżyła nam pracę redaktora oraz oprowadziła po redakcji. Zwieńczeniem tej wizyty było pamiątkowe zdjęcie, które ukazało się w kolejnym wydaniu Gazety Lubuskiej.

We wtorek z okazji Walentynek udaliśmy się na spotkanie z gnomami w Cinema City. Obejrzeliśmy bajkę pt. „Gnomy rozrabiają”.  Dla rozładowania niespożytej energii w środę odwiedziliśmy salę zabaw HOP-SIUP. Radości i zabawie nie było końca! Czwartek moglibyśmy nazwać dniem służb mundurowych. Z samego rana odwiedził nas nasz dzielnicowy – pan asp. szt. Tomasz Przyłębski, a następnie udaliśmy się do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 2 Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze przy ul. Sulechowskiej. Strażacy zaprezentowali nam sprzęt i wozy strażackie, a także umożliwili nam zwiedzenie jednostki.  Po tej wizycie większość uczniów zapragnęła zostać strażakami. Było super!

W piątek uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych w Muzeum Ziemi Lubuskiej.  Przybliżono uczniom historię i kulturę Izraela.

Jako, że jesteśmy szkoła promującą zdrowie każdego dnia spożywaliśmy ZDROWE  POSIŁKI, a także byliśmy AKTYWNI FIZYCZNIE. Nauczyliśmy się kroków tańca w kręgu „ALLALULE”, graliśmy w gry zespołowe: „ZBIJAK”, „DWA OGNIE”. Ponadto w każdym z uczniów drzemie dusza artysty, dowodem na to jest wystrój świetlicy, plakaty  oraz świeczniki z masy solnej, które wykonali uczniowie.

Był to udany i bardzo intensywny czas! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

Dorota Koch

Anna Dąbek

 

 

Zajęcia w czasie ferii odbyły się dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Zielona Góra.