menu

Festyn „Bezpieczne Dziecko”

„Dzień Dziecka w SP 15- 1 czerwca. Było jak zawsze: wspaniale, kolorowo i wesoło. Po krótkim apelu, który poprowadziła odpowiedzialna za organizację festynu Pani Beata Melińska, i ciepłym przywitaniu Pani Dyrektor Ilony Kroll, odbył się wspaniały pokaz umiejętności karate w wykonaniu członków Klubu Karate Nidan. Przed nami wystąpili mistrzowie i wicemistrzowie Europy, wśród których było sześcioro uczniów naszej szkoły. Brawo! Po tych fantastycznych sportowych emocjach przystąpiliśmy do walki o punkty w przeróżnych konkurencjach: rzutach piłeczką, slalomie rowerowym, rzutach do kosza, strzałach do bramki, konkurencjach w utrzymywaniu równowagi, matematycznych skokach, „biegu farmera”, „biegu kelnera” i wielu innych. Dużą atrakcją dla nas było również malowanie twarzy. Na chwilkę mogliśmy stać się tygryskiem, pieskiem, stworkiem, kotkiem, superbohaterem lub inną zabawną postacią. Chętnych nie brakowało. Sporo radości dostarczyła nam wizyta strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Przylepie. Z wypiekami na twarzy oglądaliśmy sprzęt, m.in. łomy, młoty, siekiery, bosaki i podstawowe narzędzie strażaka, czyli tzw. haligon. Samo wejście do wozu gaśniczego średniego GBA było ogromną frajdą. A zdjęcie w strażackim kasku- bezcenne w albumie. Wiele emocji wzbudził też strażacki pokaz wodny. Podobnych emocji dostarczyła możliwość „zwiedzenia” radiowozu policyjnego i uruchomienia panelu do używania sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Świetna zabawa. Ponadto uczniowie klas I-III mogli w sali gimnastycznej obejrzeć niezwykły spektakl „Śpiąca królewna” i „Zapominalska księżniczka” w wykonaniu członków szkolnego koła teatralnego, a starsi uczniowie na szkolnym boisku rozegrali niezwykle emocjonujący mecz piłki nożnej. Zawodnicy obu drużyn: Polski i Ukrainy wykazali się zręcznością w dryblingu i precyzyjnymi dośrodkowaniami. Mecz zakończył się wynikiem 1:1. Brawa dla wszystkich piłkarzy. Atrakcji tego dnia było naprawdę wiele. Każdy z nas otrzymał nagrodę. Było wesoło, sympatycznie i, co najważniejsze, bardzo bezpiecznie. Przez cały czas towarzyszyło nam słońce i energetyczna muzyka.  Szkoda, że taki dzień zdarza się tylko raz w roku. Teraz pozostają nam tylko zdjęcia i wspaniałe wspomnienia.  Aż do przyszłego roku.”

MŁODZI   DZIENNIKARZE    SZKOLNEJ   GAZETKI  „PIĘTNASTKI”