menu

Festyn z okazji Dnia Dziecka

1 czerwca w naszej szkole odbył się Festyn z okazji Dnia Dziecka pod nazwą „Bezpieczne wakacje”. Nauczyciele przygotowali wiele atrakcji dla swoich podopiecznych, tak aby każdy znalazł coś dla siebie.

Obchody otworzyła Pani Dyrektor, która w imieniu wszystkich pracowników szkoły złożyła uczniom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Następnie swój układ taneczny zaprezentowały dziewczynki, które na co dzień szlifują umiejętności w szkole tańca HIT. Wszyscy nagrodzili  tancerki wielkimi brawami, po czym przenieśli się na szkolne boisko, gdzie rozgrywał się mecz siatkówki, pomiędzy nauczycielami, a uczniami. Pojedynek wzbudził ogromne emocje, kibice zagrzewali wszystkich do walki, a wygrali oczywiście lepsi… w tym roku byli to uczniowie. Gratulujemy!!

Po emocjach związanych z meczem, uczniowie rozpoczęli konkurencje, które wymagały od nich sprawności fizycznej, logicznego myślenia oraz cierpliwości. Był więc m.in. slalom, rzut do celu, jazda na rowerze po wyznaczonej trasie, rzut w dal oraz skoki przez przeszkody. Dodatkowe stanowiska przygotowali dla nas zaproszeni goście: byli to żołnierze z Jednostki Wojskowej w Krośnie Odrzańskim (saperzy), który zaprezentowali sprzęt wojskowy oraz ustawili tor do testowania wykrywacza metali, a także ratownicy medyczni, który uczyli naszych uczniów podstaw pierwszej pomocy, RKO oraz ustawiania poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej. Uczniowie starali się wziąć udział w każdej konkurencji i z powodzeniem otrzymać symbol na swojej karcie, którą można było wymienić na los w przygotowanej loterii. Niezależnie jednak od ilości punktów, każdy uczeń otrzymał na koniec małą nagrodę.

Podczas dzisiejszego wydarzenia, uczniowie mieli również okazję obejrzeć pokaz ratownictwa w wykonaniu naszych gości , a także pokaz sztuk walki – karate, w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Dodatkową atrakcją, z której wszyscy chętnie korzystali, było malowanie twarzy.