menu

Gry i zabawy w świetlicy szkolnej

W czasie pobytu w świetlicy szkolnej dzieci rozwijają swoje zainteresowania i umiejętności. W ostatnim tygodniu ćwiczyły m.in.: współpracę, spostrzegawczość i umiejętność planowania działań.

Zabawy w oparciu o chustę animacyjną wywołują dużo uśmiechu i pozytywnej energii podczas współpracy. Jak trafić do celu, kiedy chusta zachowuje się jak falujące morze? Co zrobić, żeby odnieść sukces? Na te pytania odpowiadały dzieci. Ostatecznie znalazły rozwiązanie.

Podczas kodowania dzieci rozwijają swoją kreatywność i umiejętność współpracy. Tym razem tematem zajęć były nuty. Zadania dotyczyły odkodowania zaszyfrowanej wiadomości, śledzeniu podróżującej muchy i układaniu kodu zgodnie z instrukcją.

SuperOko umożliwia rozwój spostrzegawczości i szybkiej reakcji. Dzieci z dużym zaangażowaniem biorą udział w tej zabawie. Odszukanie konkretnej postaci w krótkim czasie nie jest łatwym zadaniem, ale w drużynie siła.