menu

Jak dbać o psa?

Klasa 2b gościła p. Martę i Bąbla. Zastanawiacie się kim jest Bąbel? Niesamowitym psem, który cierpliwie pracował podczas zajęć.

Spotkanie rozpoczęło się od sztuczek, które pięknie zaprezentował nam Bąbel. Następnie p. Marta wprowadziła dzieci w świat psów i sprawdziła, czy potrafią odróżnić psa spokojnego od przygotowującego się do ataku. Dzieci uczyły się jak ułożyć ciało, kiedy pies stanowi dla nas zagrożenie. Miały również szansę wykazać się wiadomościami związanymi z opieką nad psem. Próbowały karmić psa, bawić się z nim, wyczesywać jego sierść itd. Uczniowie dowiedzieli się, że pies to nie są tylko przyjemności, ale również obowiązki i ogromna odpowiedzialność za żywe stworzenie. Pojawiło się mnóstwo pytań, dlatego mamy nadzieję, że p. Marta jeszcze kiedyś odwiedzi naszą klasę.

Wychowawca klasy 2b