Kangur matematyczny 2018r

15 marca 2018 roku odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2018. W tegorocznej edycji do konkursu przystąpiło 81 uczestników z klas II-VII. Najliczniejszą grupą okazali się uczniowie z klas III-IV – 35 osób, piszący test z kategorii Maluch. Najmniej licznie reprezentowane były klasy siódme, tylko 14 osób. Najstarsi uczniowie pisali test z kategorii Kadet, taki sam jak uczniowie drugich klas gimnazjalnych.

W tym roku szkolnym mieliśmy też 4 uczestników z klas drugich (kategoria Żaczek), dla których test okazał się nie lada wyzwaniem, szczególnie w momencie kodowania swoich danych na karcie odpowiedzi.

Czy zadania były trudne? Uczniowie twierdzą, że raczej nie. Jak było naprawdę okaże się w maju 2018 roku kiedy zostaną ogłoszone wyniki.

Organizator dla każdego uczestnika przygotował logiczną zabawkę z drutu, wręczaną za udział.

Sądzimy że każdy z uczestników odniósł już mały sukces zgłaszając się do konkursu. I właśnie do tych odważnych Młodych Matematyków kierujemy słowa uznania i składamy gratulacje za udział.

Nauczyciele matematyki