menu

Klasa V a z wizytą w Palmiarni

    16 marca klasa Va, razem z wychowawczynią Panią Anną Górnicką i psycholog Panią Anną Czechowską, udała się do zielonogórskiej Palmiarni. Mogliśmy zapoznać się z tym miejscem bardzo wnikliwie dzięki Pani Agnieszce Twarkiewicz, która zna wszystkie jego tajemnice i zakamarki.

    Na uczniów czekało wiele atrakcji. Między innymi podziwialiśmy różne gatunki ryb i żółwi. Sumy, liny i piranie na wielu zrobiły wielkie wrażenie. Wsłuchiwaliśmy się w piękny i kojący śpiew ptaków. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek na temat posadzonych tu roślin (palm, daktylowców i kaktusów). Weszliśmy też na szczyt Palmiarni, by podziwiać piękną panoramę Zielonej Góry. Mieliśmy szczęście, ponieważ dopisała nam bardzo dobra pogoda – świeciło słońce, a tym samym była niezła widoczność. Na koniec wizyty na uczniów czekała miła niespodzianka w postaci smacznych lodów z bitą śmietaną.
    Tę wycieczkę z pewnością uczniowie zapamiętają na długo. Mogliśmy choć na chwilę przenieść się w tropiki i poczuć smak zbliżających się wakacji.
Anna Górnicka