menu

Klasy 6a i 6b spotkały się z Panią leśnik

W dniu 24 stycznia klasy 6a i 6b spotkały się z pracownikiem Nadleśnictwa Zielona Góra Panią Kają Cieplińską.

W trakcie wizyty Pani leśnik zaprezentowała mundur leśnika, zapoznała uczniów z pracą leśnika i środowiskiem lasu. Opowiedziała również o tym, jak dbać o zwierzęta w czasie zimy i czym możemy dokarmiać ptaki.

Uczniowie bardzo zaangażowali się w zajęcia, chętnie odpowiadali na stawiane im pytania oraz sami zadawali wiele pytań dotyczących przyrody i pracy w lesie, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i poznane wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą młodzieży.

Na zakończenie każdy uczestnik spotkania otrzymał drewnianą  linijkę oraz książki edukacyjne „Zasady zachowania się w lesie” oraz „Praca leśnika”. My również pięknie podziękowaliśmy.