Kleksomania 2016

Na początku była opowieść o Panu Kleksie („Akademia pana Kleksa”, „Podróże pana Kleksa”, „Tryumf pana Kleksa”), potem pojawiła się Biblioteka Pana Kleksa, a od 8 edycji uczniowie klas IV i V zmagają się w konkursie „Kleksomania”.

W „Kleksomanii 2016” wzięły udział 33 drużyny, w tym 2 z naszej szkoły – z kl. IV a: Klara Bodnar, Hubert Harasim i Marek Kościelniak oraz z kl. IV c: Marta Jurczak, Wiktoria Mazurkiewicz i Weronika Orzech. Najpierw trzeba było rozwiązać test złożony z 40 pytań dotyczących „Podróży pana Kleksa”. Tylko 3 drużyny przeszły do finału, wśród nich nasza z kl. IV c. Potem, w środę 23 listopada, zespół finalistek wraz z wiernymi kibicami przystąpił do walki o tytuł Kleksomaniaka 2016.

W 9 konkurencjach trzeba było wykazać się: znajomością instrumentów niezbędnych przy morskich podróżach, pomysłowością, umiejętnościami inżynierskimi, sprawnością fizyczną, zmysłem równowagi,  dobrym węchem, zdolnościami technicznymi. Dodatkowo w jednej konkurencji na punkty dla zespołów pracowali członkowie jury pisząc dyktando,  a w dwóch kolejnych kibice – dopingując i, na wzór bajarzy z Bajdocji, wymyślając, a następnie wygłaszając swoją bajkę.

Po trzech godzinach okazało się, że nasze dziewczyny zajęły II miejsce!!!

GRATULACJE !!!

O czym z dumą donosi Wasza bibliotekarka

Pełna fotorelacja na