menu

Konkurs „Las i jego skarby”

Dnia 16 marca uczniowie klasy 2a:  Lilianna Rydwelska, Antonina Mierkiewicz oraz Oliwier Orwat reprezentowali naszą szkołę w Międzyszkolnym konkursie przyrodniczym „Las i jego skarby” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 7 w Zielonej Górze. Konkurs przebiegał w dwóch etapach.

Etap I to konkurs plastyczny, w którym II miejsce zajęła Nicola Krakowiak z kl 2a oraz Patrycja Gościńska i Lilianna Rydwelska otrzymały wyróżnienie.

Etap II to konkurs wiedzy o lesie w którym zajęliśmy V miejsce na 11 drużyn w mieście. Rywalizacja była bardzo wyrównana, podczas konkursu musieliśmy wykazać się wiedzą na temat roślin, zwierząt lasu, ochrony środowiska a także znajomością ortografii i sprawnością fizyczną, bowiem uczestniczyliśmy również w konkurencjach sportowych. Różnorodne zadania i zmagania przeplatane były atrakcyjnymi występami artystycznymi w wykonaniu uczniów SP7. Po słodkim poczęstunku, wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody oraz drobne upominki.

Edyta Grzybowska, wychowawca klasy 2a