menu

KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ

27.02.2020r w naszej szkole odbyła się kolejna już edycja  Szkolnego Konkursu  Piosenki Anglojęzycznej zorganizowanego przez nauczycieli języka angielskiego p. Łukasza Iwańca oraz p. Marzenę Rak.

Celem konkursu była  prezentacja umiejętności wokalnych i językowych uczniów, propagowanie nauki języków obcych poprzez piosenkę, motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego, promocja nowych talentów, przezwyciężenie tremy i stresu, umiejętność zachowania się na scenie, realizacja marzeń i ambicji oraz  budzenie wiary we własne siły i talent.

W konkursie usłyszeliśmy 7 utworów w wykonaniu uczniów klas 5-7. Trzyosobowe jury w składzie pani dyrektor Ewa Abrasowicz, pani Marzena Gromnicka- nauczyciel muzyki oraz pani Marzena Rak- nauczyciel języka angielskiego oceniało stopień trudności piosenki, aranżację, poprawność językową oraz ogólne wrażenie artystyczne.  Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami, nagrodami oraz gromkimi brawami.

Pierwsze miejsce zdobyła Martyna Sierocka z klasy 7b prezentując utwór „Dance Monkey”. Zuzanna Dybiec  z klasy 6c zajęła drugie miejsce śpiewając utwór pod tytułem „There is nothing holding me back”.  Trzecim miejscem nagrodzony został duet dziewczyn z klasy 5c Leny Muszyńskiej oraz Nadii Wawryk w piosence „Better when I’m dancing”.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu! Do zobaczenia już za rok!

M. Rak