menu

Korrida – walka z bykami

26 kwietnia odbył się finał Szóstego Szkolnego Konkursu Ortograficznego „Korrida – walka z bykami”. W szkolnych zmaganiach wzięło udział pięć zespołów z klas trzecich i dwa z drugich. Prace konkursowe skrupulatnie sprawdzało jury w składzie: p. Beata Melińska – wicedyrektor oraz p. Monika Szopa – bibliotekarz.

Miło nam donieść, że zwycięzcami konkursu ortograficznego wśród trzecioklasistów została drużyna z klasy 3 e zdobywając 56 punktów.

Wśród drugoklasistów pierwsze miejsce (44punkty) zajęła drużyna w składzie: Antonina Mierkiewicz, Mateusz Kostrzewa i Oliwier Orwat,

Oliwier Orwat zdobył również tytuł Mistrza Ortografii w poziomie klas drugich. W poziomie klas trzecich Mistrzem Ortografii została Joanna Jabłońska, która bezbłędnie napisała szkolne dyktando oraz wygrała eliminacje do Miejskiego Konkursu Ortograficznego.

Z dumą donosimy, że Joanna godnie reprezentowała naszą szkołę i zdobyła pierwsze miejsce w XVI Miejskim Konkursie Ortograficznym „Wiosenna Jaskółka”, który odbył się w SP nr 14.

Organizatorzy gratulują zwycięzcom i dziękują wszystkim uczestnikom za udział w naszej Korridzie!

 

 

Organizatorzy: E.Dobryniewska

E.Grzybowska

W.Koźlak