menu

Książka to dobry prezent pod choinkę!

14 grudnia 2017 roku klasy 1a, 1b i 2a skorzystały z zaproszenia pracowników Biblioteki Pana Kleksa i wybrały się na spotkanie z Mikołajem. Jak okazało się na miejscu, czyli w holu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej czekał na nas nie tylko Mikołaj, który czytał nam bajki, ale również pierniki, prezenty i warsztaty ozdób choinkowych. Nadaliśmy nowe życie zaczytanym książkom- a jak? Otóż z kartek zniszczonych książek zrobiliśmy długie łańcuchy i przestrzenne gwiazdy na choinki. Pomysł był rewelacyjny, cięliśmy i kleiliśmy z zapałem. Mikołaj w nagrodę podarował każdemu dziecku pięknie zapakowaną  książeczkę, którą z radością przynieśliśmy do domu. To było bardzo udane spotkanie o czym poinformowaliśmy panie redaktor z Gazety Lubuskiej i Radia Zet, udzielając, pierwszych w  życiu, wywiadów.

(http://www.zachod.pl/radio-zielona-gora/kultura/uczniowie-przygotowali-dekoracje-i-ozdobili-choinke/)

więcej zdjęć https://drive.google.com/drive/folders/1cgwzKf17heTjxO1WiDBhSeH7BYfHpoVY?usp=sharing

Edyta Grzybowska, Elżbieta Dobryniewska, Dagmara Gruszecka