menu

Lekcja o komiksach

27 listopada klasa 5b miała okazję wziąć udział w ciekawej lekcji języka polskiego. Zostali zaproszeni do Biblioteki Pana Kleksa, gdzie jej pracownicy przygotowali dla nich zajęcia dotyczące komiksów.

W pierwszej kolejności uczniowie dowiedzieli się o początkach historyjek obrazkowych , mieli okazję zobaczyć skany stron najbardziej kultowych komiksów, które wyznaczały ówczesne trendy w ich tworzeniu. Następnie poznali sylwetki najsłynniejszych twórców, zarówno zagranicznych, jak i polskich (m.in. Papcio Chmiel lub Janusz Christa) oraz poznali bohaterów, których przygody przyniosły im sławę.

Na koniec uczniowie mieli okazję stworzyć własną historię na przygotowanych specjalnie dla nich kartach pracy.

Zajęcia były bardzo ciekawe i na pewno zostaną w pamięci uczniów na dłuższy czas.