menu

„Marzycielska Poczta” w klasie 5a i 5b

Krystian, Tobiasz, Nikola, Natalia, Mateusz oraz Patrycja to podopieczni akcji „Marzycielska Poczta”. To właśnie oni stali się bohaterami nietypowej lekcji języka polskiego w klasie 5a i 5b.

Na początku lekcji uczniowie zapoznali się z sylwetkami dzieci, ich codziennymi trudnościami związanymi z chorobą, ale także pasjami, zainteresowaniami, marzeniami i… ulubionymi bajkami. I to właśnie te dobre informacje były podstawą do pisania słów pełnych otuchy i wiary w lepsze jutro. Każdy z uczniów wylosował jedną osobę, do której kierował swoją kartkę. Z ogromnym zaangażowaniem i ostrożnością tworzył tekst pozdrowień  i życzeń. Trzeba przyznać, że nierzadko były to słowa bardzo dojrzałe, motywujące do walki.  Uczniowie pomagali sobie nawzajem, podpowiadali słowa, poprawiali błędy. Praca przyniosła wspaniałe owoce.

Przy okazji udziału w akcji, uczniowie uczyli się poprawnego pisania pozdrowień i życzeń na kartkach pocztowych oraz adresowania kopert. Wielkim wydarzeniem okazało się także przyklejanie znaczków na koperty. Warto dodać, że kartki pocztowe zawierały zdjęcia najpiękniejszych zakątków Zielonej Góry, mamy nadzieję, że spodobały się naszym adresatom!

Jesteśmy dumni, że nasi uczniowie dołączyli do grona wolontariuszy, którzy wpierają chore dzieci w ich walce z przeciwnościami, dodając im otuchy i nieco radości.

Lekcję prowadziła p. Agata Kozdrowicz – nauczycielka języka polskiego oraz p. Joanna Gaździewicz – nauczycielka wspomagająca.