menu

Międzyszkolne przeglądy artystyczne

W dniu 8 grudnia 2016 r. uczniowie z naszej szkoły po raz pierwszy zakwalifikowali się do prezentowania swoich prac plastycznych i zdolności wokalnych na forum miasta,  w międzyszkolnych przeglądach artystycznych w Galerii Młodych Biblioteki Wojewódzkiej im. C. K. Norwida  w Zielonej Górze.

SERDECZNIE GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZNIOM!!!

Zielonogórski Ośrodek Kultury zorganizował w Galerii Młodych wystawę i uroczysty wernisaż prac uczniów SP nr 15,,Wyczaruję Ci bajkę, wyczaruję Ci sen zimowy…”. Wystawa będzie trwała do stycznia 2017 r.

Dyplomy i upominki świąteczne wręczała do naszych laureatów pani Dyrektor SP15 Ewa Abrasowicz oraz kierownik działu Upowszechniania i Animacji Kultury Mirosław Musioł z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury.

Sekcja plastyczna „Barwne inspiracje” działa w SP nr 15 w Zielonej Górze

od 2005 r., czyli już ponad 10 lat. Została powołana we współpracy z Zielonogórskim Ośrodkiem Kultury w ramach realizacji Programu Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży w Zielonej Górze. Zaprezentowane  wybrane prace malarsko-rysunkowe wykonane zostały na ciekawym strukturalnie  i fakturalnie papierze czerpanym. Co roku uczniowie SP 15 brali udział w warsztatach artystycznych dotyczących techniki wytwarzania papieru czerpanego.  A w tym roku na tym oryginalnym podłożu, mali artyści zaprezentowali  swoją niezwykłą przygodę malarską pt.” Wyczaruję Ci bajkę, wyczaruję Ci sen zimowy…”.

Istotną inspiracją do pracy nad twórczymi dziełami są dla nas również utwory muzyczne. Nasi uczniowie wsłuchali się w piękną balladę Elżbiety Adamiak „Wyczaruję Ci bajkę..” i zaprezentowali nam swoje zimowe marzenia.

Ich twórcza i kreatywna wyobraźnia przeniosła nas w niezwykły świat bajek, zimowych snów i marzeń.  A marzenia sprawiły, że przenosimy się w cudowne krainy, gdzie wszystko jest możliwe.

Szkolny zespół wokalny prowadzony przez panią Marzenę Gromnicką

zaprezentował na uroczystym wernisażu własną interpretację ballady ,, Wyczaruję Ci bajkę..” Elżbiety Adamiak.

Gratulujemy młodym wokalistom wspaniałego występu:

Karolinie Kotelec, Zuzannie Adamskiej, Patrykowi Krzesińskiemu,Emilii Hybner, Julii Maliszewskiej, Zosi Ścigaj i Karolinie Mądra .

Autorzy prac plastycznych:

Adamska  Zuzanna, Borawska  Magda, Czerniak  Berenika, Daniszewska Partycja, Gawron Dawid, Hybner  Emilia, Idzikowska  Zuzanna, Jurczak  Marta, Kubus  Sandra, Mazurkiewicz  Wiktoria, Mądra  Karolina, Nowak  Maja, Orzech  Weronika, Siemion  Natalia, Ścigaj  Zofia, Tymczyj  Paulina, Woźniak Pamela,

Opracowanie: Wiesława Lechów i Marzena Gromnicka.