menu

Mikołajki na sportowo

10 grudnia 2019r. w hali koszykarskiej przy ulicy Amelii odbyła się kolejna edycja „Mikołajek na sportowo”. Organizatorem sportowych gier i zabaw dla uczniów klas I-III szkół podstawowych był MOSiR, Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego oraz Lechia Zielona Góra.

Każdą szkołę reprezentowała 12-osobowa drużyna. Naszą szkołę reprezentowali: Karolina Barczyk, Patrycja Migdał, Olivier Walas, Patryk Sierocki, Weronika, Michalina i Wojtek Skierscy, Szymon Cichoszewski, Kasia Psiuk, Marta Dmitriak, Mikołaj Cieniek oraz Bartosz Kozioł.

Organizatorzy przygotowali 10 konkurencji:

– bieg po prostej (powrót tyłem),

– bieg z prowadzeniem piłki nogą po prostej,

– bieg z kozłowaniem piłki po prostej,

– wyścigi kangurów,

– tor przeszkód,

– bieg w parach z utrzymaniem gumowej piłki ,

– wyścig z przekładaniem, piłki tenisowej z „talerzyka” piłkarskiego na „talerzyk”,

– wyścig kładka,

– skok  w dal z miejsca,

– rzuty woreczkami do obręczy hula-hop;

 

W zabawach wzięło udział 16 szkół z terenu Zielonej Góry. Wszyscy uczestnicy otrzymali mikołajkowe paczki, okolicznościowe koszulki oraz pamiątkowe medale.

W tym roku nie udało się „zdobyć” miejsca na podium, ale za to świetnie się bawiliśmy. A oto przecież chodziło!