menu

Mów do mnie

„Mów do mnie – Sprich mit mir”

 

W dniach 18-23.09.2007 grupa uczniów naszej szkoły przebywała wraz ze swoimi rówieśnikami z 21. Grundschule z Cottbus na obozie językowo-jeździeckim w Przylepie.

Dwudziestoosobową polsko-niemiecką grupą uczniów opiekowały się panie Marta Muszyńska, Edyta Koprowicz, Gabi Schuchardt oraz Doreen Funke. Obozy tego typu stają się powoli tradycją naszej szkoły i wspaniałą okazją do doskonalenia znajomości języka, nauki jazdy konnej i nawiązania nowych znajomości. Uczestnicy obozu brali udział w licznych wycieczkach i zajęciach rekreacyjno-sportowych. W Muzeum Etnograficznym w Ochli grupa uczestniczyła w warsztatach pod hasłem: „Od tradycji do nowoczesności” poznając dawne tańce i zabawy ludowe, wyrabiając masło, kując podkowy czy wykonując figurki z siana i kukurydzy.

Podczas wspólnych zabaw na basenie w Świebodzinie, zwiedzaniu Zielonej Góry czy zajęciach integracyjnych w ośrodku w Przylepie uczniowie obu szkół mogli się lepiej poznać i nawiązać przyjaźnie.

Przebywając w naszej szkole uczestnicy obozu zaprezentowali prace wykonane dzień wcześniej podczas warsztatów plastycznych oraz wzięli udział w zajęciach muzycznych i informatycznych będących częścią organizowanego w tym dniu Europejskiego Dnia Języków. Po raz kolejny okazało się, że aby się porozumieć nie jest konieczna perfekcyjna znajomość języka, że mówić do siebie można również poprzez rysunek, taniec czy choćby uśmiech.

 

 

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu INTERREG IIIA

Polska (województwo lubuskie) – kraj związkowy Brandenburgia, Funduszu Mikroprojektów

Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr”, oraz budżetu państwa.