menu

Na konikach w dwóch językach


W dniach 25.06.-01.07.2006 w Przylepie koło Zielonej Góry na polsko-niemieckim obozie jeździecko – językowym przebywała 20-osobowa grupa uczniów ze szkół: 21. Grundschule z Cottbus oraz Szkoły Podstawowej nr 15 z Zielonej Góry. Niemieckiej grupie towarzyszyła p. Anett Jurrmann- dyrektor szkoły oraz p. Gabriela Schuchardt – nauczyciel j.angielskiego, z polskiej strony za całość przedsięwzięcia odpowiedzialne były nauczycielki j. niemieckiego panie Helena Chwirot i Edyta Koprowicz.

Było to pierwsze dłuższe spotkanie uczniów obu szkół w ramach istniejącej od września 2005 roku współpracy. Uczniowie zakwaterowani byli w pokojach gościnnych Zielonogórskiego Klubu Jeździeckiego, a wyżywienie otrzymali w restauracji Aeroklubu Ziemi Lubuskiej.

Podczas pobytu w Przylepie uczniowie brali udział w zajęciach jeździeckich oraz uczyli się języka swoich kolegów. Doskonałym uzupełnieniem programu obozu były wycieczki m.in. do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich, Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, kręgielni „Magma”, na basen w Świebodzinie oraz do Zielonej Góry. Oprócz tego uczestnicy obozu brali udział w licznych zajęciach integracyjnych, sportowych, informatycznych i plastycznych oraz wspólnie tworzyli kronikę obozu.

Łzy płynące po policzkach uczestników podczas pożegnania świadczyć mogą o tym, że obóz był przedsięwzięciem bardzo udanym, co zaowocuje z pewnością w przyszłości wieloma kolejnymi wspólnymi projektami.

 

Projekt „Na konikach w dwóch językach” był współfinasowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu INTERREG IIIA Polska (Województwo Lubuskie) –  Kraj Związkowy Brandenburgia.