menu

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Tegoroczny Tydzień Bibliotek zaczęliśmy od udziału w VI Literackim Turnieju Żywego Chińczyka (9 maja). Uczestniczymy w nim od początku – i to z sukcesami! Jak zwykle: kapitan musiał opracować strategię, członkowie drużyny działać na planszy i odpowiadać na pytania związane z literaturą, a wszyscy pamiętać, by nie irytować się. W tej edycji nasza drużyna z kl. VI c (Alicja Noskowska – kapitan, Michalina Gieburowska, Kacper Hołyś, Julia Lipska i Zofia Ścigaj) zajęła trzecie miejsce.

Pełna fotorelacja

11 maja klasa III a udała się na spotkanie autorskie z panem Wojciechem Widłakiem, autorem przygód pana Kuleczki, wesołego Ryjka, „Opowieści do poduszki”, czy „Podręcznych nieporadników”. Wrócili zachwyceni i pognali do biblioteki.

Fotorelacja

Piątek, 12 maja, obfitował w wydarzenia. Rano klasy I a i III d pomaszerowały do Focus Mall na spotkanie autorskie z panią Agnieszką Ginko, twórczynią „Tutlandii”.

Natomiast klasy VI c i V b przyjęły zaproszenie do krainy eksperymentów i mogły poznać właściwości suchego lodu.

Fotorelacja