Peru – spotkanie z p. Piotrem

We wtorek (17.10) uczniów klasy 1b odwiedził pan Piotr, który od 10 lat mieszka w Peru. Przygotował dla dzieci prezentacje z najważniejszymi faktami związanymi z życiem w Peru i przybliżył m.in. różnice funkcjonowania szkoły w Polsce i Peru. Zdziwienie dzieci wywołały zdjęcia przedstawiające, w jaki sposób peruwiańscy uczniowie docierają do szkoły. Wiecie jak? Często idą przez niebezpieczne góry albo płyną przez rzekę siedząc w miskach. Takie poświęcenie!

Dzieci podczas spotkania uważnie słuchały pana Piotra, zadawały pytania i z ciekawością poznawały nazwy gór, potraw, tańców, zwierząt itd. Wiedzą już, że stolicą Peru jest Lima a język hiszpański nie jest jedynym językiem jakim można posługiwać się w tamtym rejonie.