menu

Pierwszy dzień wiosny 2017

21 marca – pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, był dla uczniów klas 0 – 3 naszej szkoły dniem wyjątkowym. Wszyscy uczniowie, w przepięknych wiosennych przebraniach, zgromadzili się w sali gimnastycznej, aby wspólnie przywitać nadejście wiosny. Całą uroczystość przygotowali i poprowadzili uczniowie klasy 3b pod kierunkiem swojej wychowawczyni Alicji Lisowskiej. Nie było czasu na nudę, ponieważ wszyscy aktywnie uczestniczyli w zabawie. Przypomniano tradycję związaną z Marzanną, rozwiązywano zagadki, wymieniano zwiastuny wiosny, przytaczano przysłowia dotyczące wiosny, a wszystko to urozmaicały wspólne śpiewy wcześniej przygotowanych piosenek oraz występy uczniów rozwijających swoje pasje i uzdolnienia. Nie obyło się także bez prezentów dla wszystkich klas i zestawów zadań do wykonania w klasie pod kierunkiem wychowawców. Całość dopełniła dekoracja przygotowana przez nauczycielki klas trzecich.