menu

Podsumowanie działań 2016

16 czerwca 2016 r. na boisku szkolnym odbyło się uroczyste     

 podsumowanie  szkolnego projektu Zdrowa Piętnastka

U

Nagrody zwycięzcom wręczała p. dyrektor Ewa Abrasowicz oraz p. wicedyrektor Ilona Kroll.

 

W konkursie klasowym Informacje konsumenckie

I miejsce na poszczególnych poziomach klas, zajęły:

 

klasa IV c, klasa V a oraz klasa VI b.

W konkursie plastycznym dla klas I Witaminy na talerzu

I miejsce zajęła klasa I b,

dla klas II i III Witaminy, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki

I miejsce zajęły: klasa II a i III b.

 

W konkursach indywidualnych na poszczególnych poziomach nagrody otrzymali:

 

klasa I

I miejsce – Kornelia Pruchniak I d

II miejsce Julia Rogóz I a i Zuzanna Poźniak I e

III miejsce Gabrysia Czapracka I c

klasa II

I miejsce – Laura Szczap II d

II miejsce – Zuzanna Rydwelska II b

III miejsce – Tosia Olszewska i Franek Noskowski II d

klasa III

I miejsce – Weronika Orzech III c

II miejsce – Klara Bodnar i Marek Kościelniak III a

III miejsce – Paweł Budziak III b

klasa IV

I miejsce – Ola Grabowiecka IV c

II miejsce – Zuzanna Adamska IV b

III miejsce – Michał Zbaraszewski IV b

 klasa V

I miejsce – Alicja Noskowska V c

II miejsce – Berenika Czerniak V c

III miejsce – Sandra Mechocka V c

klasa VI

I miejsce – Wiktoria Jaśkiewicz VI b

II miejsce – Iga Chmielewska VI a i Natalia Burghardt VI b

III miejsce – Wiktoria Wypych VI a

W klasowym quizie Owoce i warzywa w klasach I-III:

I miejsce klasa I a i I b

I miejsce klasa II c

I miejsce klasa III c

W rozgrywkach sportowych w klasach IV – VI:

I miejsce klasa IV b, V b i VI a

Szkolny projekt Zdrowa Piętnastka zrealizowaliśmy dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Zielona Góra.

 

W tym dniu odbyło się także podsumowanie działań ekologicznych, które realizowaliśmy w ramach obchodów Dnia Ziemi. W dniach od 16 do 22 kwietnia 2016 roku uczniowie klas 4 – 6 wzbogacali swoją wiedzę na lekcjach przyrody poznając „Zasady gospodarki niskoemisyjnej na co dzień”. Następnie wszyscy uczniowie zmagali się z testem wiedzy na powyższy temat. Uczniowie na poszczególnych poziomach klas rozwiązywali różne testy. Wśród klas czwartych zwyciężyła klasa 4 b, spośród klas piątych największą wiedzą wykazała się klasa 5b, a z klas szóstych lepsza okazała się klasa 6b.

Dyplomy otrzymały również najlepsze drużyny z poszczególnych poziomów klas:

Ø  dwie drużyny z klasy 4b:

Piotr Dobrzyński, Ewa Stefańska, Nikola Makarewicz, Konrad Wyrwicki,

Łukasz Białowąs, Dawid Harabin, Martyna Juszczyk, Paulina Sakowska;

Ø  drużyna z klasy 5d:

Michał Berbeka, Michał Ciesielski, Aleks Kalitowski, Aleksandra Maryniak;

Ø  drużyna z klasy 6b:

Julia Jankowiak, Agnieszka Kassa, Kinga Kowalska, Paulina Niemiec.

Ponadto w tych dniach uczniowie brali udział w ogólnopolskiej akcji „Listy dla Ziemi”. Nauczyciele języka polskiego spośród wielu listów wyróżnili te napisane przez: Karola Kopczyńskiego (kl. 4a), Konrada Wyrwickiego (kl. 4b),  Julię Lipską (kl. 5c), grupę w składzie: Iga Chmielewska, Zuzanna Loch, Nikola Krępa, Wiktoria Wypych (kl. 6a), Annę Dąbrowską i Kingę Dyka z klasy 6a oraz grupę z klasy 6b: Amelia Powroźnik, Julia Jankowiak, Natalia Burghardt oraz Wiktoria Jaśkiewicz.

Dyplomy podziękowania otrzymali również członkowie „Olimpijskiego Koła Przyrodniczego” za przygotowanie i poprowadzenie zajęć w klasach 1 – 3 w ramach obchodów Dnia Ziemi: Natalia Burghardt, Daria Daniszewska, Jula Jankowiak, Julia Lipska, Paulina Załuska, Jędrzej Politański, Amelia Powroźnik, Filip Przywecki, Natalia Siemion, Oliwia Terek, Jakub Żybura.

Warto przypomnieć, że wszyscy uczniowie klas 1 – 6 wnieśli cegiełkę w obchody tegorocznego „Dnia Ziemi”, czego dowodem są posadzone na ternie szkoły dwa drzewka: wiśnia piłkowana i cis.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym klasom i uczniom.