Pomocnicy Świętego Mikołaja

W okresie przedświątecznym klasy 4b, 4c, 5a, 6a, 7b i 7d brały udział w mini projekcie matematycznym.  Uczniowie musieli wcielić się w rolę pomocników Świętego Mikołaja. Należało pomóc skompletować trzy zestawy prezentów dla dzieci. W każdej paczce musiały znaleźć się minimum trzy produkty, niestety istniało ograniczenie finansowe – Mikołaj miał na to wszystko 500 zł. Uczniowie mogli skorzystać z gazetek handlowych, wycinając i naklejając na kartkę informację o produkcie i jego cenie, tworząc w ten sposób prezenty. W zadaniu tym należało obliczyć koszt wszystkich podarków (koszt całościowy zakupów dla wszystkich trzech osób) oraz jaka reszta zostanie Świętemu Mikołajowi (powinna być jak najmniejsza).

Temat zadania miał pokazać dzieciom racjonalne gospodarowanie budżetem przeznaczonym na zakup prezentów.

A oto jak poradzili sobie z tym zadaniem: