menu

Przedszkolaki poznają zawody

Dzieci z oddziału przedszkolnego w ramach poznawania zawodów swoich rodziców odwiedziły w ubiegłym tygodniu Pocztę Polską i Zakład Tapicerski. W poprzedni wtorek uczniowie zerówki odwiedzili Pocztę. Zwiedzili poszczególne pomieszczenia, poznali zasady funkcjonowania poczty i zapoznali się z etapami drogi listów i paczek.

W piątek natomiast dzieci odwiedziły Zakład Tapicerski. Podczas wizyty dzieci zobaczyły, co należy do obowiązków osoby wykonującej zawód tapicera, poznały sprzęty i maszyny potrzebne do wykonania obić, plandek itp. Dzieci z zainteresowaniem słuchały o poszczególnych etapach pracy. Na zakończenie pracownicy zakładu tapicerskiego przygotowali dzieciom słodką niespodziankę. Dzieci wróciły z własnoręcznie wykonanymi guzikami „na szczęście” i głowami pełnymi wrażeń.