menu

Spotkanie z diabetologiem

14 grudnia uczniowie klas I-III spotkali się z diabetologiem, Panią Katarzyną Wakulińską.

Diabetolog to lekarz, który diagnozuje i zaleca odpowiednie leczenie cukrzycy. Leczenie cukrzycy to nie tylko przyjmowanie leków. To zmiana stylu życia, regularna kontrola poziomu cukru we krwi oraz wizyty u diabetologa w wyznaczonych przez lekarza terminach…

Nasz gość opowiadał uczniom klas I-III o tym, czym jest zdrowe odżywianie, jak się zdrowo odżywiać oraz na czym polega zdrowy styl życia. Pani Katarzyna pokazała dzieciom nową Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej oraz przygotowaną przez siebie prezentację pod hasłem „Czym skorupka za młodu nasiąknie”.

12 stycznia z diabetologiem, Panią Katarzyną Wakulińską spotkali się uczniowie klas IV-VII.

Obejrzeli prezentację pt. „Zdrowie na talerzu” oraz wysłuchali prelekcji obejmującej następujące treści:

– zdrowy styl życia,

– prawidłowe żywienie,

– odpowiednio zbilansowana dieta,

– piramida zdrowia,

– sposoby nna zdrowie,

– wartość energetyczna produktów,

– gęstość energetyczna potraw,

– etykiety produktów – wartość energetyczna;