menu

Spotkanie ze strażakami

Dnia 27 marca 2017 roku w szkole gościli strażacy Pan Krystian oraz Pan Piotr z Jednostek Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze. W spotkaniach uczestniczyli uczniowie klas 4c, 5a oraz 6a. W trakcie spotkań strażacy przybliżyli uczniom tajniki swojej pracy zawodowej, przekazali informacje dotyczące bezpiecznego zachowania się w czasie pożaru, burzy czy wypadku. Uczniowie dowiedzieli się, w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną, utrwalili numery alarmowe 998 i 112. Panowie zaprezentowali poszczególne elementy stroju i ekwipunku strażaka. Odbyła się próbna ewakuacja oraz  zawody, podczas których nasi uczniowie mieli okazję ubrać się na czas w strój strażaka i pokonać tor przeszkód. Walka była zacięta.

Uczniowie mogli również potrzymać buty używane podczas akcji p/pożarowych, przymierzyć hełm strażacki czy też kurtkę strażacką.  Zafascynowani i zaciekawieni uczniowie  wykazali ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyli wiedzę dotyczącą odpowiedzialnej i pożytecznej pracy strażaka. Niektórzy już snuli marzenia, jak dzielnymi strażakami będą w przyszłości.

Spotkanie zorganizowały : Anna Górnicka, Joanna Gaździewicz, Agata Kozdrowicz oraz Dorota Falińska