menu

Szkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej

 

10 marca muzykalni uczniowie naszej szkoły mieli okazję zaprezentować swoje interpretacje znanych przebojów w języku angielskim. W konkursowe szranki stanęli:

  • Łukasz Franczyk, klasa 2b
  • Paulina Budziak, klasa 2b
  • Laura Szczap i Antonina Olszewska, klasa 3d
  • Zofia Ścigaj, klasa 6c
  • Karolina Mądra, klasa 4a
  • Bartosz Choma, klasa 4b
  • Paweł Budziak, klasa 4b
  • Patrycja Kot, klasa 6c.

Nad właściwym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: przewodnicząca – pani dyrektor Ewa Abrasowicz, pani Marzena Gromnicka, pani Marta Muszyńska i p. Weronika Bębenek. Całą imprezę brawurowo poprowadził uczeń klasy 5a, Jan Jantos.  Z głośników popłynęły między innymi takie utwory jak „Little snowflake”, „Bare necessities” czy „Rolling In the deep”. Zgromadzona w świetlicy publiczność świetnie bawiła się też przy utworze „Happy” ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Minionki rozrabiają”. Kiedy wybrzmiały ostatnie dźwięki konkursowych utworów jury udało się na krótkie obrady, a pani Hanka Kulczyk zaśpiewała z publicznością piosenkę pod tytułem „Wheels on the bus”.  Decyzją jury w kategorii klas młodszych pierwsze miejsce przypadło Paulinie Budziak z klasy 2b. Na drugim stopniu podium stanął Łukasz Franczyk z tej samej klasy, a na trzecim miejscu uplasował się duet z klasy 3d – Antosia Olszewska i Laura Szczap. W kategorii klas 4-6  pierwsze miejsce wyśpiewała nastrojowa Patrycja Kot z klasy 6c. Tuż za nią uplasował się Paweł Budziak z klasy 4b. Trzecie miejsce przypadło Zosi Ścigaj z klasy 6c. Laureaci konkursu otrzymali upominki ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły oraz wydawnictwo Oxford University Press.  Dziękujemy za wspólną zabawę i pomoc okazaną przy organizacji konkursu.

nauczycielki języka angielskiego

  1. Hanka Kulczyk i p. Marzena Rak