Unesco – Projekttag

3 czerwca 2016r. grupa 10 uczniów naszej szkoły wzięła udział w projekcie: UNESCO – Projekttag zorganizowanym przez naszą szkołę partnerską w Cottbus. UNESCO – Projekttag był zwieńczeniem Dni Szkoły a jego punktem kulminacyjnym był szkolny festyn. Po spotkaniu z dyrekcją szkoły uczniowie mieli okazję poznać budynek placówki oraz dowiedzieć się, w jaki sposób szkoła funkcjonuje na co dzień: jakie zasady obowiązują uczniów, jak niemieccy koledzy przyjęli dzieci z Syrii czy Afganistanu itp. Po wspólnym obiedzie grupa udała się zwiedzać najpiękniejsze zakątki miasta Cottbus (m.in.: Altmarkt, Rathaus, Spremberger Straße, Spremberger Turm). Po pokonaniu ponad 100 schodów podziwialiśmy przepiękną panoramę miasta ze szczytu wieży, która wchodziła kiedyś w skład zabudowań obronnych Cottbus. Po powrocie wszyscy korzystali z licznych atrakcji przygotowanych przez rodziców i nauczycieli podczas szkolnego festynu. Były lody, ciasto, typowe niemieckie kiełbaski z rusztu i wata cukrowa. Na pożegnanie każdy uczestnik otrzymał od organizatorów torbę pełną upominków. Wyjazd polskiej grupy był współfinansowany ze środków Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży.