menu

Uroczyste podsumowanie szkolnego projektu edukacyjnego Zdrowa Piętnastka

20 czerwca 2017 r. na boisku szkolnym podsumowaliśmy realizację szkolnego projektu edukacyjnego „Zdrowa Piętnastka”, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły.

Oto wyniki konkursów przeprowadzonych w ramach tego projektu:

  1. marzec

Uczniowie klas IV-VI obejrzeli film na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,

wysłuchali  krótkiego wykładu a następnie rozwiązywali w grupach przygotowane testy.

Najlepiej testy rozwiązał:

zespół z klasy 4c w składzie: Marta Jurczak, Patrycja Daniszewska, Rafał Szeliga,

Filip Nowosielski

zespół z klasy 6b w składzie: Martyna Stekiel, Wiktoria Krajewska, Kamila Nowak,

Marcin Myśliwiec

  1. kwiecień

Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w konkursach plastycznych:

– klasy IV projektowały „Zdrowe koszulki”

nagrodzone prace zespołowe – klasa 4a  Emilka Kluziak i Mateusz Wakuliński

klasa 4b Bartek Choma i Kordian Pietrzak

klasa 4c Wiktoria Mazurkiewicz i Oliwia Wiśniewska

– klasy V – „Zdrowe parasole”

nagrodzone prace zespołowe – klasa 5a Mikołaj Chwirot, Jakub Grabarczyk i Alan Pietrzak

klasa 5b Ewa Stefańska i Zuzanna Adamska

klasa 5c Hanna Żółkiewska i Martyna Rosińska

 

– klasy VI – „Zdrowe i bezpieczne plecaki wakacyjne”

 

nagrodzone prace zespołowe – klasa 6a Mateusz Szewczak i Wiktor Wójcik

 

klasa 6b Marcin Myśliwiec i Maciej Chrześcijański

 

klasa 6c Filip Przywecki i Jakub Gadomski

 

klasa 6d Michał Ciesielski i Oliwia Jędryczka

 

  1. maj

 

Wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursach indywidualnych z zakresu

zasad udzielania pierwszej pomocy, zdrowego odżywiania oraz uzależnień.

Testy nalepiej rozwiązali:

  1. a) z oddziału przedszkolnego – Oliwia Poprawa i Zuzanna Giejbo, wyróżnienie otrzymali:

Adam Szuba, Julia Adamczak, Maja Gondek,Wiktoria i Hubert Gałka, Karol Czerwiński oraz

Krystian Wabno

  1. b) z klasy pierwszej Tosia Mierkiewicz, wyróżnienie otrzymali: Mateusz Kostrzewa, Lilianna

Rydwelska oraz Julia Motowidło

  1. c) z klas drugich Lilianna Brandt, Hania Dzedzej oraz Kacper Kostrzewa, wyróżnienie

otrzymali: Patryk Potocki, Paulina Budziak, Gracjan kuligowski oraz Ania Kapała

  1. d) z klas trzecich – Maja Szewczyk, wyróżnienie otrzymali: Marcel Hołyś, Jowita Mędrala,

Aleksandra Szular, Ignacy Sapa oraz Vanessa Matyjas

  1. e) z klas czwartych – Agata Kot oraz Marta Jurczak
  2. f) z klas piątych – Szymon Danielkiewicz, Ewa Stefańska oraz Maja Lokś
  3. g) z klas szóstych – Julia Lipska oraz Bartosz Ziemnicki

 

Uczniowie klas IV-VI wzięli też udział w konkursach językowych. Zadanie polegało na

rozwiązaniu testu w języku niemieckim oraz ułożeniu zdrowego jadłospisu w języku angielskim.

Z języka Niemieckiego test najlepiej napisał Adam Gajewski z klasy 6a, wyróżnienie otrzymały: Adrianna Wajler z klasy 6b oraz Weronika Sikora z klasy 6a.

Z języka angielskiego najlepiej z jadłospisem poradził sobie Bartek Choma z klasy 4b, wyróżnienie otrzymali: Konrad Wyrwicki, Jakub Maliński oraz Alan Przybylski z klasy 5b, Zuzanna Idzikowska oraz Marek Kościelniak z klasy 4a, Marta Jurczak z klasy 4c, Szymon Sokołowski z klasy 6b oraz Bartosz Szafiński z klasy 5a.

 

  1. czerwiec

Uczniowie klas  I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego, wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym pn. „Bezpieczne wakacje”.

Komisja konkursowa przyznała nagrodę główną Zosi Siewruk z klasy 3a .Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Gałka, Kamil Kaczor, Aleksandra Kaczmar, Lilianna Rydwelska, Zuzanna Poźniak,    Julka Pałka, Zuzanna Rydwelska, Antonina Olszewska, Oliwier Przybyła, Julianna Leczycka,       Iga Pędzińska, Aleks Tomaszewski.

 

Zadania w ramach projektu zaliczane do klasyfikacji klasowej:

  1. plakat – Numery alarmowe (oddział przedszkolny, klasa Ia)
  2. plakat – Zawartość apteczki pierwszej pomocy (klasy II i III)
  3. konkurs – Witaminy, witaminki… (oddział przedszkolny i klasy I-III)
  4. konkurs plastyczny – Bezpieczne wakacje (oddział przedszkolny i klasy I-III)
  5. udział w Turnieju Sportowym z udziałem rodziców (klasy I-III)
  6. konkursy indywidualne (oddział przedszkolny i klasy I-VI)
  7. konkurs – Zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej (klasy IV-VI)
  8. konkursy plastyczne (klasy IV-VI)
  9. konkursy językowe (klasy IV-VI)
  10. rozgrywki międzyklasowe (klasy IV-VI)

 

Wyniki rywalizacji międzyklasowej:

  1. w kategorii klas O-III I miejsce – klasa 3c

                                           II miejsce – oddział przedszkolny

                                         III miejsce – klasa 3a

  1. w kategorii klas IV-VI I miejsce – klasa 5b

                                           II miejsce – klasa 6b

                                         III miejsce – klasa 5c

                                                                                                          Gratulujemy!!!