menu

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020 AKCJA #przerwanymarsz

2 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Podczas apelu uczniowie wysłuchali życzeń na nadchodzący czas od przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego oraz Pani Dyrektor.
Tegoroczna uroczystość była wyjątkowa. Podczas pierwszej części apelu, dla klas młodszych, mieliśmy okazję towarzyszyć pierwszoklasistom w uroczystym ślubowaniu (o tym w osobnym artykule). Druga część apelu nawiązywała do okrągłej rocznicy wybuchu II wojny światowej, która  80 lat temu uniemożliwiła pójście do szkoły tysiącom uczniom.

Dlatego też nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji #przerwanymarsz i przy współpracy z Nadleśnictwem Zielona Góra, gościliśmy dwóch wyjątkowych gości – Pana Franciszka Górnego oraz Pana Marcina Bazylińskiego. To między innymi nasi goście 1 września 1939 r. nie dotarli na uroczystości w swoich szkołach. Biorąc udział w naszym wydarzeniu, symbolicznie dokończyli swój przerwany marsz.

Czujemy się zaszczyceni, że mogliśmy wysłuchać wspomnień z tego czasu obu Panów i jesteśmy dumni z naszych uczniów za ich postawę i okazany szacunek.