menu

W krainie obserwacji, doświadczeń i eksperymentów

 

W czwartek 27.02.br. nasza świetlica już od samego rana zamieniła się w krainę obserwacji, doświadczeń i eksperymentów. Pod czujnym okiem p. Małgosi i p. Marty mogliśmy przez moment poczuć się jak prawdziwi badacze i odkrywcy otaczającej nas rzeczywistości. Za pomocą lupy oglądaliśmy nasze linie papilarne i porównywaliśmy jak bardzo różnią się między sobą. Przy użyciu kroplomierzy sprawdzaliśmy ile kropli wody zmieści się na poszczególnych monetach. Olbrzymią atrakcją okazało się dla nas doświadczenie w trakcie którego mogliśmy się przekonać, że zwykły balon jest w stanie utrzymać na sobie co najmniej trzy szklanki.

Udowodniliśmy, że w świecie nauki nie ma dla nas żadnych barier wiekowych. Ramię w ramię współpracowali ze sobą uczniowie z różnych klas. W ciszy i olbrzymim skupieniu odkrywaliśmy kolejne zjawiska. Z zapartym tchem czekamy na kolejne zajęcia z tej serii…

M. Chodorowska, M. Muszyńska