menu

Warsztaty plastyczne

W kolorowym jesiennym nastroju…inspirując się słowami wiersza: ,,Nieuchronność” Renaty Strug kolejne klasy: kl.4a i kl.5c postanowiły uchwycić swoje tajemnicze marzenia uczestnicząc na lekcjach plastyki w zabawach plastycznych ,,papier czerpany – w niezwykłych ogrodach wyobraźni…

,,Nie zatrzymasz bańki mydlanej na słomce,

Choć piękna jak cud cudów, choć się mieni słońcem;

Nie zawrócisz rozmowy wpół gestu, wpół słowa;

Nie złapiesz w dłonie tęczy chociaż kolorowa;

Nie wstrzymasz w locie ptaka, ni dmuchawca puchu,

Ani rosy w południe, ni wiatru w bezruchu.

Nie zatrzymasz serc bicia i wędrówki ziemi,

Ani złotych wakacji, ni przyjścia jesieni…”

Renata Strug

w poszukiwaniu marzeń…”

Jesienne warsztaty na kole plastycznym kl.4-7 zakończyły się również sukcesem!!! Łącznie powstało 45 pięknych prac plastycznych, uczniowie samodzielnie wykonywali papier czerpany, twórczo komponując z własnych zbiorów (liści, roślin, kwiatów, sznurków, koralików, cekinów i muszelek) niezwykle kolorowe  i pomysłowe prace plastyczne.

Zostaną one wyeksponowane na miejskim wernisażu w Bibliotece Wojewódzkiej im. C. K. Norwida w Zielonej Górze w dniu 25 stycznia 2018 r.

z okazji obchodów 50-lecia naszej szkoły.

Gratulujemy naszym uczniom pomysłowości i kreatywności!!!

A oto Fotorelacja:

Opracowanie: Wiesława Lechów z uczniami kl.4-7.