menu

Warsztaty z papieru czerpanego

W dniu 20 października 2017 r. odbyły się drugie jesienne warsztaty z papieru czerpanego w SP15. Kolejnymi ,,tropicielami jesiennych inspiracji”- okazała się Kasia Haremza i Ania Chursowicz oraz Bartek Tyszkowski z klasy 6a, Karolina Mądra z kl.5a oraz Dawid Gawron i Sandra Kubus z kl.7d. Uczniowie przynieśli na warsztaty uzbierane piękne jesienne liście, rośliny i kwiaty, które komponowali w papierze czerpanym. Jesienne eksperymentowanie było bardzo ciekawe, ponieważ uczniowie wybierali różną kolorystykę papierów (z fragmentów zebranej makulatury, różnych odpadów i ścinków z wycinanek).

Sami przygotowywali masę papierniczą, miksowali ją kolejno  w blenderze, wylewali na przygotowane siatki ułożone w plastikowych specjalnych misach. Następny etap to formowanie kształtu papieru, wałkowanie i wygładzanie, wybieranie faktury, wklejanie skarbów jesiennych….

A oto fotorelacja:

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Opracowanie: Wiesława Wysocka-Lechów z uczniami kl.6a i 7d.