menu

Warsztaty zdobienia pierników

Święta tuż, tuż.., więc zamiast tylko o nich marzyć zakasaliśmy rękawy i wzięliśmy się do pracy. Postanowiliśmy udekorować pierniki na nasze tradycyjne choinki.

11 grudnia 2017roku klasy 1a i 2a wraz z wychowawcami zorganizowały warsztaty zdobienia pierników. Pomogła nam w tym pani Anna Makowska z pracowni „Pan Ciastek”
z miejscowości Ługi.

Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się jak wypieka się pierniki, jakie przyprawy dodaje się do ciasta i z czego można zrobić lukier w różnych kolorach. Obejrzeliśmy wiele ciekawych pomysłów i ochoczo zabraliśmy się do zdobienia. Praca wcale nie okazała się taka łatwa, ale poradziliśmy sobie i powstały piękne choinki np. w barwach Falubazu, ładne mikołajkowe buty, gwiazdki, śnieżynki a nawet pan ciastek w wielu odsłonach. Lekcja była bardzo atrakcyjna i nawet nie chcieliśmy wyjść na przerwę, tylko z zapałem zdobiliśmy słodkie pierniki. Były tak ładne i apetyczne, że niektórzy nie donieśli wszystkich do domu. Trudno, oprócz pierników na naszych choinkach zawisną również jabłuszka, orzechy, bombki i długie łańcuchy, które również wykonamy własnoręcznie.

Edyta Grzybowska i Elżbieta Dobryniewska