menu

Warsztaty zdobienia pisanek

W środę tj. 29 marca 2023 roku uczniowie klasy 3a pod opieką pani Beaty Melińskiej i pani Dagmary Gruszeckiej, wybrali się na wycieczkę do Ochli, gdzie znajduje się Skansen Etnograficzny.  Celem wycieczki, oprócz dobrej zabawy, było poznanie warunków życia na wsi w dawnych czasach, czynności gospodarskich, upraw polowych oraz tradycyjnych rzemiosł. Dzieci z zainteresowaniem oglądały stare, drewniane chaty i ich wyposażenie, kuźnię, domek winiarza oraz wiele innych ciekawych obiektów. Dużą atrakcją były owieczki.

Uczniowie brali udział w warsztatach zdobienia pisanek. Na zajęciach każdy mógł wykazać się zdolnościami plastycznymi. Dzieci dowiedziały się jakich technik zdobienia używać i jak zdobić pisanki, aby wyglądały na prawdziwe dzieła sztuki. Dowiedziały się również czego dawniej używano do zdobienia pisanek i jakich materiałów używać dziś, aby nasze pisanki zachwycały na wielkanocnym stole.  Każdy wrócił z dwiema pięknymi pisankami.