Warsztaty edukacyjno-plastyczne 4a

W dniu 27 września 2017 r. klasa 4a brała udział  w warsztatach edukacyjno-plastycznych ,,Pozdrowienia z Zielonej Góry” 2017, w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze. Celem warsztatów było zapoznanie najmłodszych mieszkańców Winnego Grodu z historią i tradycjami naszego miasta.

Warsztaty składały się z dwóch części:

• Edukacyjnej –  podczas której w oparciu o zabytki znajdujące się na ekspozycjach muzealnych oraz prezentację multimedialną uczestnicy poznali dzieje i tradycje Zielonej Góry.
  • Warsztatowej – w ramach, której uczniowie wykonali piękne prace plastyczne,

z przygotowanych wycinanek i wzorników liści o tematyce:,, Winne grono”, komponując i dorysowując własne pomysłowe rozwiązania barwne.

Gratulujemy wszystkim uczniom z kl. 4a – wspaniałej postawy twórczej !!! kreatywności w doborze kształtów, kolorów i układów kompozycyjnych

w pracach plastycznych. Wystawa wykonanych prac zostanie zaprezentowana

w SP15 – na tablicach ekspozycyjnych obok s.12, jako podsumowanie jesiennych lekcji muzealnych w kl.4a, 4b, 4c i 4d. Natomiast utrwalenie

i poszerzenie wiedzy na temat historii naszego miasta, znaczenia symboli herbu, flagi oraz najważniejszych zabytków architektury – będzie kontynuowane na lekcjach historii w ramach przedmiotu nauczania.

A oto fotorelacja:

Organizatorzy wycieczki:  Wiesława Lechów, Ilona Kroll z uczniami kl.4a.