menu

Wizyta w filharmonii

11 kwietnia klasa 1a wybrała się do Filharmonii Zielonogórskiej na koncert symfoniczny pod tytułem „Muzyka narodowa”.

Orkiestra pod batutą Czesława Grabowskiego zaprezentowała polonezy, mazurki, oberki, kujawiaki i krakowiaki. Utwory kompozytorów takich jak Fryderyk Chopin, Tadeusz Baird – patron naszej filharmonii czy Jan Stefani w wykonaniu orkiestry symfonicznej zrobiły ogromne wrażenie na słuchaczach. Dodatkową atrakcją koncertu był występ uczennicy klasy trzeciej, której gra na skrzypcach wprawiła w podziw wszystkich, łącznie z muzykami filharmonii. Konferansjer p. Sławomir Kozłowski interesująco wprowadzał w nastrój kolejnych utworów a na koniec zaprosił słuchaczy do wspólnego zaśpiewania wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”.

Melomanii z klasy 1 a podczas koncertu zachowywali się wzorowo i już nie mogą się doczekać kolejnej wizyty w filharmonii.

Dobryniewska