Wolontariat Europejski

W dniu 12 października w naszej szkole kolejny raz gościło dwoje wolontariuszy Wolontariatu Europejskiego EVS*. Pochodzący z Węgier Egri Szabolcs, czyli Sobi  oraz Łotyszka Agija Grisina przeprowadzili w klasie 7d zajęcia dotyczące wolontariatu. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega Wolontariat Europejski i jakie wymagania trzeba spełnić, żeby zostać wolontariuszem. Mogli też zapytać gości o ich wrażenia z pobytu w naszym mieście. Agija i Sobi byli tego dnia bardzo zapracowani   – na kolejnej lekcji odwiedzili świetlicę szkolną, gdzie opowiedzieli uczniom klas drugich i trzecich o swojej pracy, a następnie przeprowadzili zabawy w języku angielskim.  Z kolei uczniowie klas 5c i 4d wzięli udział w nietypowych zajęciach językowych, podczas których  dowiedzieli się co nieco na temat Węgier i Łotwy. Okazało się, że mówienie w języku angielskim nie jest takie trudne! Czekamy na kolejne wizyty Sobiego i Agiji.

* European Voluntary Service to sieć współpracy organizacji i wolontariuszy z różnych krajów, nawiązywana po to, aby uczyć się od siebie nawzajem przez wymianę doświadczeń i razem zrobić coś pożytecznego na rzecz społeczności lokalnej