menu

Wycieczka do Cottbus

7 grudnia 2017r. dzieci z klasy 3a, 3c i 3d wybrały się na wycieczkę do Cottbus (Niemcy). Najpierw udaliśmy się do Zoo, aby podziwiać egzotykę tamtejszych mieszkańców. Najbardziej podobały nam się pingwiny, wielbłądy i małe małpki. Ogromne wrażenie zrobiły na nas też słonie i tygrysy. Następnie pojechaliśmy do Hornow Conficiere Felicitas, gdzie poznawaliśmy etapy produkcji belgijskiej czekolady, degustowaliśmy gorącą czekoladę i uczestniczyliśmy w warsztatach zdobienia własnej tabliczki czekolady. Tam też mogliśmy zrobić zakupy w miejscowym sklepiku. Pogoda była super, więc jeszcze starczyło czasu na wyśmienitą zabawę  na pięknym placu zabaw. Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi wróciliśmy późnym popołudniem do Zielonej Góry. Bardzo dziękujemy pani przewodnik Ewie Jaworskiej z Biura  Podróży EXODUS za mile spędzone chwile.