menu

Wycieczka do Elektrociepłowni

W sobotę 7 października klasy VII a, VII b i VII c wybrały się na wycieczkę edukacyjną do Elektrociepłowni Zielona Góra, realizując wymagania programu profilaktyczno-wychowawczego szkoły – doradztwo zawodowe. Wykorzystaliśmy ofertę DNIA OTWARTEGO ELEKTROCIEPŁOWNI. Mieliśmy okazję zwiedzić zakład z przewodnikami, którzy prezentowali elementy nowoczesnego systemu ciepłowniczego i jego zabezpieczenia. Dowiedzieliśmy się jak powstaje prąd i ciepło oraz jak bezpiecznie trafia do naszych domów. Pracownicy odpowiadali chętnie na pytania np. o potrzebne do pracy w tym zakładzie kwalifikacje. Z zainteresowaniem obejrzeliśmy symulację pożaru w specjalnym namiocie, skąd uczniowie musieli wynieść poszkodowanego. Na zakończenie wycieczki mogliśmy uczestniczyć w pikniku oraz zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.